title: "UniFi Switch USW-24-POE Gen2"
brand: "ubiquiti networks"
price: "€ 648.74"
in_stock: true
reviews_count: 7
category: "Ubiquiti Networks"
url: https://www.desertcart.pt/products/266906087-unifi-switch-usw-24-poe-gen2
store_origin: PT
region: Portugal
---
**Brand:** ubiquiti networks
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> ⚡ Power your workspace with the UniFi Switch Gen2 — where speed meets reliability!
## Quick Answers
- **What is this?** UniFi Switch USW-24-POE Gen2 by ubiquiti networks
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- ubiquiti networks enthusiasts
## Why This Product
- Trusted ubiquiti networks brand quality
## Description
Ubiquiti Networks UniFi Switch USW-24-POE Gen2
Review: جميل
## Features
- Packed with features
- Seamless functionality
- This product will be an excellent pick for you
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B083QN28VD |
| Best Sellers Rank | #3,976 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #24 in Network Switches |
| Case Material Type | Metal |
| Color | Information Not Available |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (362) |
| Data Transfer Rate | 1 Gigabits Per Second |
| Interface | RJ45, SFP |
| Item Dimensions L x W x H | 44.2L x 20.1W x 4.3H centimeters |