title: "2017 Model OLED55C7P Series C7 Class 55\" 4K TV + Starter Bundle"
brand: "oled55c7p"
price: "€ 2542.48"
in_stock: false
category: "Electronics"
store_origin: PT
region: Portugal
---
# 2017 Model OLED55C7P Series C7 Class 55" 4K TV + Starter Bundle
**Brand:** oled55c7p
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** 2017 Model OLED55C7P Series C7 Class 55" 4K TV + Starter Bundle by oled55c7p
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- oled55c7p enthusiasts
## Why This Product
- Trusted oled55c7p brand quality
## Description
OLED55C7P -Dimensions (W x H x D): TV without stand: 48.4" x 28" x 1.8", TV with stand: 48.4" x 29.5" x 8.5" Smart functionality gives you access to your favorite apps and content using webOS 3.5. CONNECTIVITY : Wi-Fi® Built In 802.11ac Pairs 4K Ultra HD picture clarity with the contrast, color, and detail of High Dynamic Range (HDR) for the most lifelike picture Individually lit OLED pixels achieve the ultimate contrast for outstanding picture quality OLED does not require a backlight giving it deep blacks and making it extremely thin Inputs: 4 HDMI, 3 USB, 1 RF, 1 Composite, Component Shared w/ Composite, 1 Ethernet, 1 Optical, 1 RS232C (Mini Jack). Smart TV Operating System-webOS 3.5 Every Detail Matters. Perfect Black. Intense Color. Behold movies and more from the most popular providers, brought to life with intense cinematic colors against the ultimate backdrop of perfect black. Discover the most HDR entertainment choices, while Dolby Atmos audio completes this uncompromising home cinema experience